بیوکده | بیوگرافی هنرمندان ایرانی | زندگی‌نامه | بیوگرافی ویکی پدیا

نوشتن بیوگرافی، بیوگرافی چیست، نمونه بیوگرافی، بیوگرافی شامل چیست؟،نمونه یک بیوگرافی،بیوگرافی بازیگران ایرانی و خارجی، Biography،خوانندگان،ورزشکاران

بیوگرافی زهرا مصطفوی

  • FA ..
  • جمعه ۲۷ بهمن ۹۶
  • ۲۳:۴۵

بیوگرافی زهرا مصطفوی

بیوگرافی زهرا مصطفوی

زهرا مصطفوی (آبان ۱۳۱۹ تهران) دبیر کل تشکل جمعیت زنان جمهوری اسلامی و دختر سید روح الله خمینی و همسر محمود بروجردی است[۱]وی دکترای الهیات دارد و عضو هیئت علمی دانشکده الهیات (گروه کلام و فلسفه اسلامی) دانشگاه تهران است.

حزب سیاسی : دبیر کل تشکل جمعیت زنان جمهوری اسلامی

فرزندان : لیلی بروجردی (۱۳۴۲)، مسیح بروجردی

خانواده

همسر زهرا مصطفوی، محمود بروجردی (عضو کابینه در زمان نخست وزیری میر حسین موسوی) است. زهرا مصطفوی یک فرزند دختر به نام لیلی بروجردی و یک فرزند پسر به نام مسیح بروجردی دارد. لیلی بروجردی رئیس کمیته بانوان و جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و وکیلدادگستری است. مسیح بروجردی نیز از جمله نوه‌های رهبر سابق ایران است که روحانی شده است. نوهٔ زهرا مصطفوی نیز با پسر محسن رضاییازدواج کرده است.

مواضع سیاسی

زهرا مصطفوی تنها فرزند سید روح الله خمینی است که در سالهای پس از مرگ پدرش در عرصه عمومی فعالیت داشته است. او دبیر کل تشکل جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد. این جمعیت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۷۶ از سید محمد خاتمی حمایت کرد.

حمایت از لایحه اصلاح مقررات مربوط به طلاق

زهرا مصطفوی که از حامیان سرسخت لایحه اصلاح مقررات مربوط به حق طلاق بود، در سال ۱۳۷۱ در تلویزیون ایران ظاهر شد و از این لایحه حمایت کرد.

دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

گزارش‌ها نشان می‌دهد که زهرا مصطفوی و تشکل جمعیت زنان جمهوری اسلامی از حامیان میر حسین موسوی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۸۸) بوده‌اند.

وی به عنوان دبیر کل جمعیت زنان انقلاب اسلامی در انتخابات ۱۳۸۸ گفته بود قصد حمایت از میر حسین موسوی را دارند. در پی دیداری با موسوی خبرگزاری فارس نوشت که در پی مطرح کردن سئوالاتی از او اعلام کرد در این زمینه تجدید نظر خواهد کرد، اما در نقطه مقابل خبرآنلاین این موضوع را تکذیب نمود.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

زهرا مصطفوی در نامه‌ای به علی خامنه‌ای درخواست کرد که در تصمیم شورای نگهبان تجدید نظر شود. در این نامه آمده است که همان روزی که تأئید امام بر رهبری حضرتعالی را از زبان ایشان شنیدم و همواره آن نظریه را در مواقع لازم بیان کرده‌ام تأئید صلاحیت برادر آقای هاشمی را هم شنیدم زیرا امام بعد از نام جنابعالی نام ایشان را هم ذکر کردند. خوشبختانه و به حق حضرتعالی مورد رأی خبرگان قرار گرفتید، لذا لزومی نمی‌دیدم تا ذکری در این مورد از ایشان به میان آورم. اما متأسفانه امروز که می‌بینم شورای نگهبان دست به رد صلاحیت ایشان برای ریاست جمهوری زده است، خواهرانه تذکر می‌دهم که این کار هیچ معنایی جز فاصله انداختن بین دو یار امام و بی‌توجهی به شوق و اقبالی که مردم کوچه و خیابان به نظام و انتخابات پیدا کرده است ندارد. نهایتاً پس از تشکیل جلسات ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدال گرایان به رهبری هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی ، و تعیین حسن روحانی به عنوان کاندیدای این ائتلاف ، زهرا مصطفوی طی صدور بیانیه ای از کاندیداتوری حسن روحانی حمایت کرد.

  • نمایش : ۱۲۳
  • ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    موضوعات
    نویسندگان