بیوکده

بیوکده بزرگترین وبلاگ بیوگرافی و معرفی هنرمندان و بازیگران ایرانی و خارجی - زندگی نامه افراد مشهور

هلی کویل و کاربردهایش چیست؟

 • بیوکده ..
 • چهارشنبه ۲۶ بهمن ۰۱
 • ۰۹:۱۵

خاطره/ رپورتاژ آگهی

بوش ساچمه ای و هلی کویل و سنبه در سه مبحث متفاوت استفاده می شوند. سنبه برای جوش دادن است و هلی کویل برای متصل کردن بدون پیچ و مهره. برای آشنایی بیشتر با هر یک از این موارد، این مقاله را از دست ندهید! حرکت صاف و خطی بوش خطی نوع LM از یک شفت LM و یک غلاف بوش تشکیل شده است که در آن مسیرهای مسابقه قرار دارند. به شکل یک شیار نیم دایره ای شکل می گیرد. توپ های باربر به طور متوالی توسط نگهدارنده هدایت می شوند در جهت طولی شفت با مهره به یک تکه تبدیل می شود. آستین بوش از کربن بالا ساخته شده است. نمای داخلی و خارجی آن پس از عملیات حرارتی آسیاب می شود. نوع استاندارد

 • نمای بیرونی بوش خطی که به صورت استوانه ای است
 • شکل، دارای یک سطح ساده و با دقت بالا است. بوته
 • را می توان در طیف وسیعی از موارد استفاده کرد.
 • بوش خطی در دو سری مشخص شده می آید
 • سری LM: مشخصات ژاپنی بر حسب میلی متر.
 • استفاده گسترده در ژاپن

نوع باز این نوع دارای شکافی به عرض یک قطار توپ است، و (50 درجه تا 80 درجه) در آستین بوش، و بنابراین مناسب برای نصب در جایی که شفت LM قرار دارد. توسط ستون ها یا پایه های نگهدارنده پشتیبانی می شود. علاوه بر این، این امر تنظیم ترخیص را آسان می کند. نوع مهر و موم شده ابعاد این نوع با ابعاد یکسان است. نوع استاندارد مهر و موم لاستیک مصنوعی خاص هستند. در یک یا هر دو طرف بوته گنجانده شده است تا به جلوگیری از ورود مواد خارجی و نشت گریس کمک کند. هلی کویل نخ‌های بریده شده می‌توانند یک کابوس باشند، مخصوصاً وقتی با مواد نرمی مانند آلومینیوم، منیزیم یا پلاستیک سروکار دارند. هنگامی که یک اتصالات نواری دارید که پیچ در آن نگه نمی‌دارد یا نیاز به تقویت دارد، باید راهی برای ایجاد اتصال بست قوی و بدون نگرانی پیدا کنید. این زمانی است که به یک هلی کویلنیاز دارید. هلی کویل ها که نام های زیادی مانند هلی کویل و درج هلیکویل نامیده می شوند، هلی کویل هستند که برای تعمیر رزوه های نواری و تقویت اتصالات پیچ و مهره ای استفاده می شوند. هلی کویل ها پهن تر از سوراخ ضربه خورده هستند. آنها در سوراخ وارد می شوند و با پیچاندن پیچ، هلی کویل منبسط می شود و یک مهر و موم محکم و محکم در برابر رزوه ها ایجاد می کند. هنگامی که به درستی نصب می شود، هلی کویل یک پیوند دائمی ایجاد می کنند که قوی تر از اتصال پیچ اصلی است. هلی کویل ها راه مناسبی برای ترمیم رزوه های بریده شده در مواد نرم یا سبک مانند ریخته گری منیزیم، چوب، آلومینیوم، پلاستیک و روی فراهم می کنند. حتی پس از استفاده مکرر، تقویت نخ با هلی کویل از سایش سوراخ رزوه شده جلوگیری می کند، یکپارچگی برنامه را افزایش می دهد و طول عمر آن را افزایش می دهد تا محلولی با مقاومت بالا و مقاوم در برابر حرارت ایجاد شود. هلی کویل ها در مواد و قطر نخ‌های مختلفی برای پذیرش طیف وسیعی از اندازه‌های نخ وجود دارند. این درج ها کاربردهای متنوعی در صنایع بی شماری دارند، از جمله:

 • مهندسی تولیدات گیاهی
 • مهندسی برق
 • صنعت هوافضا
 • محصولات حمل و نقل
 • صنعت پزشکی
 • صنعت دفاعی
 • مخابرات
 • صنعت خودرو

یکی از نمونه‌های استفاده از هلی کویلدر صنعت خودروسازی، تعمیر سرسیلندر موتور پس از جدا شدن رزوه سوکت به دلیل گشتاور بیش از حد ناخواسته یا رزوه‌ای متقاطع شمع‌ها است. درج‌های حلزونی معمولاً در سیستم‌های اگزوز، محفظه‌های چرخ دنده، مته‌های چکشی، ماشین‌های چاپ و غیره استفاده می‌شوند.

نصب هلی کویل حلزونی

برای شروع نصب، هلی کویل حلزونی در سوراخ از پیش سوراخ شده قرار می گیرد. برای پیچاندن هلی کویل در سوراخ، به وسیله ای برای محکم کردن هلی کویل نیاز دارید تا برای نصب صحیح بچرخد. اینجاست که شما باید بین کویل های تابدار یا بدون گره تصمیم بگیرید. یک هلی کویل بهم چسبیده انتهای سیم هلی کویل را در سراسر شعاع هلی کویل گسترش می دهد. این یک نقطه چسبندگی برای ابزار هلی کویل فراهم می کند تا بتواند درج هلی کویل را بچرخاند تا به خوبی در سوراخ قرار گیرد. پس از قرار دادن هلی کویل، قبل از اینکه بتوانید بست یا پیچ را بپیچید، باید چنگک برداشته شود. یک هلی کویل بدون چسبندگی تقریباً به همین روش نصب می شود، اگرچه به جای استفاده از یک پیچ هلی کویل فلزی که باید پس از نصب برداشته شود، درج های بدون چسب دارای یک بریدگی درایو در هلی کویل مارپیچ هستند که به عنوان نقطه گیر استفاده می شود. سنبه چیست؟ سنبه یک میله استوانه ای مخروطی (شفت یا دوک) است که به نگه داشتن یا شکل دادن به قطعه کار کمک می کند. سنبه ها معمولاً از فولاد ساخته می شوند و در کارهای توخالی در ماشین های تراش، صنعتی و جواهرسازی استفاده می شوند. آنها را نباید با درختکاری اشتباه گرفت، که ابزارها را به جای قطعات کار نگه می دارد. سنبه ها معمولاً برای ایجاد پشتیبانی در حین ماشینکاری کمی مخروطی هستند، بنابراین وقتی در سوراخی که قبلاً ماشین کاری شده فشرده می شود، یک دستگیره اصطکاکی محکم بین سنبه و دیواره سوراخ در جای خود قرار می گیرد. سنبه‌ها اختراعات جدیدی نیستند، اما در زمان‌های مصر باستان در فرآیند ریسندگی از ماشین‌کاری فلزات استفاده شده‌اند. سنبه ها عمدتاً دو کاربرد دارند:

 1. نگه داشتن قطعه کار: به جای اتصال قطعه کار به چاک دستگاه، سنبه می تواند به نگه داشتن قطعه کار بهتر کمک کند.
 2. آهنگری و شکل دهی: سنبه های حلقه ای (که به آنها تریبلت نیز گفته می شود) در صنعت جواهرسازی برای آهنگری و تغییر شکل حلقه ها روی آنها استفاده می شود.

سنبه ها انواع تخصصی نیز دارند و در هلی کویلی رشته ای، تولید هسته های فولادی و آلات موسیقی دو نی کاربرد دارند. چرا ما به سنبه نیاز داریم؟ سنبه ها بیشتر در نگه داشتن قطعه کار که در چاک یا روی صفحه قرار نمی گیرد استفاده می کنند. این بدان معنی است که هر قطعه کاری که محور آن سوراخ شده یا سوراخ شده باشد با سنبه استفاده می شود. سنبه ها باعث می شوند که قطعه کار فقط به دور مرکز بچرخد و دقت کار را افزایش می دهد. بدون پشتیبانی مناسب از قطعه کار، این احتمال وجود دارد که عملیات کار (به عنوان مثال، حفاری، حفاری و غیره) با شکست مواجه شود. چندین نیرو بر روی قطعه کار وارد می شود تا آن را از مرکز منحرف کند، که استفاده از سنبه را ضروری می کند. اینکه در صنعت به سنبه ها نیاز داریم، امری بدیهی است؛ اما اینکه چه مدل سنبه ای را تهیه کنیم سوال اصلی است! می توانید به وب سایت formoboresh.com مراجعه نمایید تا مدل های متفاوت انرا مشاهده نمایید.

 • نمایش : ۱۶۳
 • ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی
  بیوکده,بیوگرافی,زندگینامه ,biography ,بیوگرافی بازیگران ایرانی ,بیوگرافی بازیگران خارجی ,بیوگرافی مشاهیر ,زندگینامه بازیگران ,بیوگرافی کارگردانان ,بیوگرافی دانشمندان ,زندگینامه شهیدان ,زندگینامه نویسندگان ,زندگینامه نقاشان ,زندگینامه ورزشکاران ,سایت بیوگرافی ,مجله بیوگرافی ,بیوگرافی بازیگران ,بیوگرافی بازیگران مرد ,بیوگرافی بازیگران زن ,بیوگرافی شعرا ,بیوگرافی نویسندگان ,بیوگرافی ورزشکاران ,اخبار افراد مشهور ,زندگینامه ورزشکاران' ,زندگینامه مشاهیر ,Biography ,سایت بیوکده
  موضوعات
  نویسندگان
  پیوندهای روزانه