بیوکده

بیوکده بزرگترین وبلاگ بیوگرافی و معرفی هنرمندان و بازیگران ایرانی و خارجی - زندگی نامه افراد مشهور

بیوگرافی کامران نجف زاده

 • بیوکده ..
 • شنبه ۱۹ خرداد ۹۷
 • ۲۳:۰۶

مجری و گزارشگر/ دوبلور و گوینده مجری و گزارشگر/ دوبلور و گوینده ایرانی روزنامه نگاران و و مورخان و مدرسان روزنامه نگاران و مورخان/مدرسان ایرانی

بیوگرافی کامران نجف زاده

 

بیوگرافی کامران نجف زاده + عکس

 

کامران نجف زاده، خبرنگار و مجری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران است.

زادروز : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۷

تهران

ملیت : ایران

تحصیلات : کارشناسی در رشته‌ی مهندسی کشاورزی

از دانشگاه : دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

پیشه : روزنامه نگار، خبرنگار، گوینده‌ی اخبار، نویسنده و مدرّس کلاس‌های خبرنگاری

سال‌های فعالیت : از سال ۱۳۸۱ در واحد مرکزی خبر ( گوینده‌ی خبر)

شناخته‌شده برای : خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

 

زندگی و تحصیلات

کامران نجف زاده متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۷ در تهران (محله ستارخان) روزنامه نگار، خبرنگار، گوینده اخبار، نویسنده و مدرس کلاسهای خبرنگاری است. متاهل است و دارای یک فرزند می‌باشد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی مهندسی کشاورزی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج است.

کامران نجف زاده به زبان‌های فرانسه، انگلیسی و عربی ، ترکی تسلط دارد.

 

فعالیت رسانه‌ای

روزنامه‌نگاری

وی پیش از اینکه وارد سازمان صدا و سیمای ایران شود در مطبوعات قلم می‌زد. او در سن ۱۸ سالگی با سردبیری نشریه‌ای به نام "آرمان" وارد مطبوعات شد و پس از آن سردبیری چند نشریه ورزشی دیگر را تجربه کرد. تا قبل از ورودش به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران، در زمینه روزنامه نگاری در چند روزنامه فعالیت داشته. کامران نجف زاده از کودکی با حال و هوای کاغذ و قلم آشنا بود و شعرها و نوشته‌هایش در مجلات مختلف مثل کیهان بچه‌ها به چاپ می‌رسید.

 

کتاب

از جمله‌ی دیگر کارهای نجف زاده می‌توان ورود او به حوزه‌ی نویسندگی کتاب با نگارش دو مجموعه‌ی "تلخه نارنج" و "هفت داستان" اشاره نمود، به تازگی کتاب تازه ای به نام خبرنگار ژنرال دوگل از وی منتشر شده که خاطرات دوران خبرنگاری اش است.

 

واحد مرکزی خبر

کامران نجف زاده از سال ۸۱ فعالیت خود را در واحد مرکزی خبر آغاز کرد. از سال ۸۴ در کنار حرفه‌ی خبرنگاری خود در بخش خبری ۲۰:۳۰ به عنوان گوینده خبر نیز شروع به فعالیت نمود. وی مدرس کلاسهای خبرنگاری نیز بوده است.

 

گزارش ها

او تا کنون خبرنگار بیش از ۲۰۰۰ دقیقه از گزارشهای خوب و ماندنی تلویزیون است. گزارشهایی مثل آقای دوربینی، علی کوچولو، گزارش معدن، نرگسی ها، مسافران مهتاب، سری گزارشات شهرخاکستری، مصاحبه با خواننده یار دبستانی من، گزارش‌های دیدنی‌اش از عراق و .... و خبرهایی که به عنوان افتخاراتش در کارنامه‌ی خبری او ثبت شد. گزارشهایی مثل مصاحبه با "سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان "، مصاحبه با احمدرضا عابدزاده و….که خود او نیز از آنها به عنوان افتخارات زندگی‌اش یاد می‌کند.

همچنین در میان دیگر گزارش‌های نجف زاده می‌توان یاد کرد از گزارش او از کم جمعیت‌ترین مدرسه ایران که بازتاب‌هایی جهانی داشت.عبدالمحمد شعرانی، معلم مدرسه کوچک کالو می‌گوید: "نجف زاده کالو را جهانی کرد."

 

اعزام به کشورهای مختلف

کامران نجف زاده به عنوان خبرنگار اعزامی در کشورهایی نظیر عراق، آمریکا، مصر، فرانسه، لیبی و… فعالیت داشته و گزارشهایی با دیدی متفاوت را ارسال نموده است.

وی از شهریور ۸۸ به عنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر به پاریس رفت و در فروردین ۹۰ به اتهام تهیه گزارش‌های مضر برای منافع ملی فرانسه، از فرانسه اخراج شد.

 

علاقه مندی‌ها

کامران نجف زاده از سقوط هواپیمای سی۱۳۰ به عنوان تلخ‌ترین خاطره‌ی کاریش یاد می‌کند. کامران نجف زاده امروزه یکی از محبوب‌ترین خبرنگاران تلویزیون ایران است.کسی که توانست با نحوه‌ی متفاوت اجرا و گزارشهایش در بین علاقمندان تلویزیونی دوستداران زیادی پیدا کند.کامران نجف زاده طرفدار پرسپولیس است و در دوران کودکی احمدرضا عابدزاده را خیلی دوست داشت.

 

مصاحبه‌ها

یک سایت – یک هنرمند

مجله خانواده سبز در شماره ۲۱۴ آذر ماه ۱۳۸۷ در صفحه "یک سایت – یک هنرمند" به معرفی سایت کامران نجف زاده می‌پردازد و این چنین می‌نویسد: "به سایت کامران نجف زاده سری بزنید. خاطرات زیادی از نجف زاده خواهید خواند. به جز خاطرات داخلی او، خاطرات زیبایی از سفرهایش به کشورهای خارجی هم وجود دارد. برای مثال او در سفر به قاهره یک حکایت جالب تعریف کرده: در دل قاهره، شهری که گمان می‌بردم حالا مردمانش روزگار خیلی خوشی دارند و لابد مظهر تمدن در جهان عرب است، از این خبرها نبود. صدایی می‌آمد، در هر کجای اهرام ثلاثه و کاخ فرعون می‌رفتم، این صدا مشخص بود. به گمانم آن صدا، ناله برده‌ها بود در روزگاری که هزینه نگهداری انسان‌ها کمتر از حیوانات بود. با خودم فکر می‌کردم اگر قرار بود برای هر فرعونی و هر قرن و سرزمینی هرم می‌ساختند و مومیایی‌اش می‌کردند که شاید دوباره جان بگیرد و امپراطوری کند، حالا لازم نبود برای عکس یادگاری انداختن تا مصر بیاییم. " …

 

کامران نجف زاده و "روزهای زندگی"

کامران نجف زاده ۱۵ تیرماه ۱۳۸۷ در گفتگویی با مجله‌ی روزهای زندگی مهمترین دغدغه‌ی زندگی‌اش را "مردمدار" بودن بیان می‌کند و برای این کار صداقت را اصل می‌داند. کامران نجف زاده در این گفتگوگزارشگر خوب را کسی معرفی می‌کند که بتواند خیلی از جاها از زندگی‌اش بگذرد و گزارشگری خیلی جاها رفتن روی مین است. کامران نجف زاده می‌گوید زیباترین لحظه‌ی زندگی‌اش، تولد فرزندش بود و بهترین بازیگر از نگاه او بهرام رادان و خسرو شکیبایی است. کامران نجف زاده در کنار خبرنگاری و اجرا تدریس هم می‌کند.

 

کامران نجف زاده و "راه زندگی"

از کامران نجف زاده در تیرماه ۱۳۸۵ در مجله‌ی راه زندگی مصاحبه‌ی جالب و خواندنی چاپ شد… – زمانی که فکر کند دارد تکرار می‌شود و یا دچار روزمرگی حتما به خودش کات می‌دهد و وارد عرصه‌ی دیگه‌ای مثل مستند سازی که خیلی دوست دارد می‌شود. – حادثه هواپیمای سی۱۳۰ و آتش سوزی مسجد ارگ و زلزله بم را به عنوان تلخ‌ترین گزارشهایش یاد می‌کند… -از نگاه کامران نجف زاده خبرنگار موفق کسی است که قبل از آن نویسنده ی خوبی باشد و حداقل کار مطبوعاتی کرده باشد…

 

حضور در تلویزیون

کامران نجف‌زاده تا به حال در برنامه‌های متعدد تلویزیونی به عنوان میهمان حضور داشته که از آن جمله‌اند:

حضور در برنامه شب شیشه ایی شبکه تهران به تاریخ ۹ آبان ۱۳۸۵

حضور در برنامه صندلی داغ شبکه دو به تاریخ ۳ فروردین ۱۳۸۵

حضور در برنامه ماه عسل شبکه سه به تاریخ ۶ مهر ۱۳۸۶

حضور در برنامه پارک ملت. شبکه یک به تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۰

 

بیوگرافی کامران نجف زاده + عکس

 • نمایش : ۷۸۴
 • محسن رحمانی
  محسن رحمانی آدرس سایت کاربر
  بهترین خبرنگار .
  استاد بزرگ
  استاد بزرگ آدرس سایت کاربر
  بسیار عالی بود
  :)
  بیوکده ..
  ممنون


  شاد و موفق باشید
   بانو ...
  بانو ... آدرس سایت کاربر
  ایشون رو فقط با بیست و سی میشناسم
  بیوکده ..
  منم 
  ح. شریفی
  ح. شریفی آدرس سایت کاربر
  از اون خبرنگارهایی که دنبال سوژه اصولی می گرده
  الان فک کنم آمریکاست
  بیوکده ..
  اهوم 

  ارع اونجا زندگی میکنه
  حسانه ....
  حسانه .... آدرس سایت کاربر
  سلام
  از هیچ کدوم از بیو گرافی ها میذاشتید،خوشم نمی مود ولی اینکه بی نظیر بود.تشکر
  بیوکده ..
  سلام


  جای خوشحالی :)
  sewe
  sewe
  عالی
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی
  بیوکده,بیوگرافی,زندگینامه ,biography ,بیوگرافی بازیگران ایرانی ,بیوگرافی بازیگران خارجی ,بیوگرافی مشاهیر ,زندگینامه بازیگران ,بیوگرافی کارگردانان ,بیوگرافی دانشمندان ,زندگینامه شهیدان ,زندگینامه نویسندگان ,زندگینامه نقاشان ,زندگینامه ورزشکاران ,سایت بیوگرافی ,مجله بیوگرافی ,بیوگرافی بازیگران ,بیوگرافی بازیگران مرد ,بیوگرافی بازیگران زن ,بیوگرافی شعرا ,بیوگرافی نویسندگان ,بیوگرافی ورزشکاران ,اخبار افراد مشهور ,زندگینامه ورزشکاران' ,زندگینامه مشاهیر ,Biography ,سایت بیوکده
  موضوعات
  نویسندگان
  پیوندهای روزانه